Cięcie plazmą Kielce, Ostrów Świętokrzyski

Od lat specjalizujemy się w cięciu plazmą, kształtowników (profile), cięcie blach oraz cięcie gazem. Za precyzyjne wykonanie, zgodność z projektem i najwyższą jakość detali są odpowiedzialni nasi inżynierowie. Nieprzerwanie związani z branżą od ponad 10 lat doradzimy optymalne rozwiązania dla Twojego projektu. Bazujemy na solidnej wiedzy technicznej oraz bogatym doświadczeniu przy realizacji setek zleceń i projektów. Zapewniamy wszystko czego potrzeba od projektu, dokumentacje technologiczne, jakościowe, powykonawcze, po produkcję i dostawę elementów. Nasi inżynierowie stworzą projekt na bazie wymagań i potrzeb klienta lub wykonamy cięcie plazmą na podstawie dostarczonej dokumentacji i projektu. Zajmujemy się również grawerowaniem i trasowaniem. Dzięki bogatemu wyposażeniu naszych maszyn do cięcia plazmy i modułów MPP punktowania oraz MTP grawerowania, możemy wykonać identyfikację detali poprzez dowolne oznaczenia naniesione w trakcie procesu cięcia.

Jakościowe cięcie plazmowe arkuszy blach w zakresie
Rodzaj materiału
Dla stali węglowych
(stale konstrukcyjne, maszynowe, trudnościeralne, napawane)
od 0,5 do 40 mm
Dla stali nierdzewnych
(w tym kwaso- i żaroodporne)
od 0,5 do 30 mm
Dla aluminiumod 0,5 do 25 mm

Zalety i korzyści dla Ciebie z cięcia plazmą

W naszej ofercie znajdą Państwo nowoczesne metody cięcia plazmą w osłonie powietrznej, powietrzno-azotowej lub mieszanki argonu i wodoru, wszystko w zależności od materiału. Wypalanie, cięcie blach realizujemy w przypadku cięcia plazmowego w zakresie od 0,5 mm do 40 mm dla stali węglowych, nierdzewnych, aluminium. Cięcie plazmą to gwarancja powtarzalnego wycięcia elementów i detali o skomplikowanych kształtach, dopasowanych do ich późniejszego przeznaczenia. Cięcie plazmą Kielce, Ostrów Świętokrzyski oraz cała Polska to w naszym wykonaniu przede wszystkim solidna jakość, rzetelny kontakt i dbałość o klienta na każdym etapie realizacji zlecenia. Stawiamy na współpracę długoterminową, profesjonalizm i terminowość.

  • nasi inżynierowie dbają o to, aby każdy program był zaprojektowany maksymalnie wydajnie co zapewnia większe tempo produkcji z zachowaniem wysokiej jakości
  • gładkie cięcie z bardzo małą szczeliną cięcia
  • niskie koszty w porównaniu do świetnej jakości detali i elementów, które otrzymujesz, jest tańsze niż cięcie laserem lub strumieniem wody
  • duża prędkość cięcia plazmą, nie wymaga podgrzewania, a to poprawia szybkość produkcji
  • krawędzie materiału nie ulegają nadpaleniu oraz niewielka strefa wpływu ciepła
  • pomimo pracy w wysokich temperaturach powierzchnia blachy może być utrzymana w niskiej, co pozwala uniknąć niektórym uszkodzeniom powłok
  • wysoka jakość obróbki blach grubych
  • cięcie wysokowytrzymałej stali konstrukcyjnej o mniejszym dopływie ciepła
  • cięcie wysokostopowych materiałów stalowych i aluminiowych w średnich i dużych grubościach

Opis i zastosowanie metody cięcia plazmą

Plazma, która jest kluczowa w tym procesie jest bardzo podobna do gazu jednak ma znacznie większą jonizację cząstek. Dzięki temu plazma jest wykorzystywana jako bardzo dobry przewodnik prądu elektrycznego, którego opór zmniejszamy, podwyższając temperaturę. Całość procesu cięcia plazmowego opiera się na uformowaniu strumienia plazmy bardzo wysoką temperaturą, który może przetopić obrabiany materiał. Taka temperatura wywołuje duże ciśnienie, które wydmuchuje przetopiony materiał.

Metoda ta opiera się na cięciu blach przy pomocy skoncentrowanego łuku plazmowego (łuk znajdujący się między elektrodą a materiałem obrabianym). Jeśli chodzi o zalety tego systemu, niewątpliwie można zaliczyć do nich niezwykłą szybkość wypalania. Metoda plazmowa pozwala na szybkie przebicie blach, nie podgrzewając ani nie podpalając ich. Aby uzyskać odpowiednią jakość krawędzi, należy zachować grubość blachy w przedziale od 6 do 40mm. Plazma to nic innego, jak przypominająca gaz materia zorientowana. Określana jest jako czwarty stan materii, przewodzi prąd elektryczny, aczkolwiek wraz ze wzrostem temperatury jej opór się zmniejsza. Cięcie plazmą to w skrócie wytapianie metalu, wcześniej wspomnianym, silnie skoncentrowanym łukiem plazmowym, który posiada dużą energię kinetyczną.

Wykonujemy wycinanie kształtowników, profili i rur

Jesteśmy w stanie wykonać cięcie kształtowników - rury, profile, profile pod kątem, pręty, płaskowniki, materiały pełne. Dodatkowo dzięki zastosowaniu nowoczesnej przecinarki taśmowe, uzyskujemy wysoką precyzję cięcie zarówno pod kątem prostym do nawet 60 stopni. Hydrauliczny siłownik oraz stabilne przeniesienie napędu w które wyposażone są nasze przecinarki, zapewniają bardzo dokładną i sprawną obróbkę, przy zachowaniu dużej powtarzalności. Działamy z klientami z całej Polski m.in. kielce, Śląsk, Katowice, Kielce

Serdecznie zapraszamy do współpracy. Zapewniamy rzetelny kontakt, terminowość zleceń i profesjonalną obsługę.
wypalanie blach plazmowe
Agregat plazmowy HQC
Dzięki zastosowaniu odpowiedniego agregatu plazmowego HQC osiągamy najwyższą możliwą jakość powtarzalnego cięcia. Potrzebujesz wsparcia technicznego w celu opracowania dokumentacji DXF/DWG – ZADZWOŃ! Realizujemy wykonanie wypałek na podstawie dokumentacji w wersji papierowej/PDF/JPG/PNG. Poza cięciem arkuszy blach świadczymy również usługi wycinania plazmowego w profilach/kształtownikach wg potrzeb i uzgodnień z Klientem!

UWAGA NOWOŚĆ Na życzenie Klienta wykonujemy trasowanie, oraz grawerowanie detali wg potrzeb i uzgodnień. Dzięki zastosowaniu dodatkowych modułów do maszyny CNC (MPP punktowania oraz MTP grawerowania) możemy nanieść dowolne oznaczenia ułatwiające identyfikację.

Dzięki temu uzyskujesz:
* łatwą identyfikację detali,
* prostszy montaż
* wiele innych możliwości!

cięcie plazmą kielce

Najwyższą jakość wycinanych detali

Szeroki zakres cięcia: do 40mm

cięcie plazmą kielce ostrów świętokrzyski

Inżynierowie z ponad 10 letnim doświadczeniem

Precyzyjne cięcie i powtarzalność
Szybki czas realizacji i duża dostępność materiałów
Doświadczenie w projektowaniu złożonych detali
Nowoczesne oprogramowanie CAD/CAM